+

5 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

  1. Dziś po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek .

 

  1. Msze św. dni powszednie Msze św. rano o godz. 6.30 ; tylko w sobotę o godz. 9.00.

 

  1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

 

Zapraszamy  wszystkich  chorych i starszych w  sobotę  do naszej świątyni  . O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o 9.00  Msza św.  i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po nabożeństwie Caritas zaprasza na wspólne spotkanie na plebani. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

  1. Dziękujemy ; Parafianom z Trzetrzewiny za Szkołą, koło drogi i wieś od p. Józefa Zawiślana od p. Stanisława Zawiślana za pomoc w rozbiórce   dekoracji świątecznej .

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 II –poniedziałek – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
  • 10 II – piątek – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu .