+

5 Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.  

Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek

2. Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. Na Gorzkich Żalach  składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.   

3.  W tym tygodniu w I czwartek o godz. 17.30 Akcja katolicka poprowadzi modlitwę o pokój oraz o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

4.  Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.30 dla dzieci w sobotę o godz.9.00.

5. W piątek  o godz. 18.00 spotkanie modlitewne i odnowienie przyrzeczeń trzeźwościowych    młodzieży kl. VIII   przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza wielkanocne palmy, baranki i paschaliki. 

7.  Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

8. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm  i uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.   Składka przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.

9. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

10. Caritas rozprowadza Baranki , Paschaliki Wielkanocne i kartki świąteczne ,  można też nabyć  własnoręcznie wykonane przez dzieci palmy  , dochód z palm będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki .

11. Dziś składając ofiarę do puszek możemy wspomóc rodzinę z parafii Chomranice której w marcu spłonął jednorodzinny dom.      

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wśród nich p. Ryszardowi Ledniowskiemu – kościelnemu,  życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.  

13. Zapraszamy na Dekanalną Drogę Krzyżową 8 kwietnia w piątek. Msza na rozpoczęcie będzie w parafii św. Heleny w Nowym Sączu o godz. 18.30. Zakończenie u nas w Kościele. Każdy może iść. Nie ma ograniczeń wiekowych.

14.Drogi Krzyżowej dla młodzieży w ten piątek wieczorem nie będzie.

15. Spotkania PDMD też w najbliższą sobotę nie będzie.

16.Zbiórka ministrantów i lektorów będzie w sobotę o 10.00