+

5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

Kategorie: Parafialne

1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga.  Po sumie błogosławieństwo dzieci.

2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją.   Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00 , w niedzielę o godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. 

3.We czwartek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 17.30 modlitwę różańcową  poprowadzi  Akcja Katolicka. Wyjątkowo   odwiedziny  chorych    w czwartek  od godz. 8.00 .      

4.W piątek, 3 maja,  uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.   O godz. 9.00 montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów z naszej Szkoły.                                                                                    Msze Święte o godz. 7.00, 9.00  i 16.00.  

Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.                                                                                W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W I sobotę miesiąca o 17.30  − modlitwę różańcowa w intencji rodzin   poprowadzi Róża Matek Krystyny Lorek.

6. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

7. Naszą modlitwą i życzliwością otoczmy Solenizantów i Jubilatów tygodnia.