+

4 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 2. Msze św. dni powszednie Msze św. rano  o godz. 6.30 ; tylko w piątek o 6.30 i 17.30. 

3. W czwartek, 2 lutego,   święto Ofiarowania Pańskiego. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 7.00 , 9.00  16.30. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. U Członków  Parafialnego Caritas  będzie można zaopatrzyć się w gromnice.

 4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 5. W tym tygodniu przypadają dni duchowej odnowy katolickich rodzin, czyli I – Czwartek i Piątek miesiąca . Spowiedź przed mszą św..

 6. W I piątek miesiąca o 6.30 Msza św. a po niej z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła,   pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

Do chorych udamy się: Rejon  ks. Krzysztofa od godz. 8.00 a rejon Ks. Proboszcza od godz. 9.15.

Od godz. 16.30  spowiedź oraz Adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i Nabożeństwem do NSPJ i o godz. 17.30  Msza św. a po niej zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży gimnazjum.

 7. Miesiąc Luty poświęcony jest w całym kościele modlitwom za konających. Módlmy się za wszystkich konających na świecie, aby Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów.  .

 8. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek .