+

4 Niedziela Wielkanocy

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocy, która jest niedzielą Kapłańską rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie Ks. Prałata Antoniego Bielaka Ojca Duchownego WSD. Otoczmy modlitwą kandydatów do przyjęcia święceń kapłańskich a wśród nich naszego rodaka diakona Pawła Zawiślana.
2. W naszej parafii jest to dzień w którym 30 dzieci przeżywa Uroczystość I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00 .

3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca i rocznica objawień Fatimskich. Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 18.00. Kazanie wygłosi , ks. Prałat Kazimierz Starzec z Wielogłów . Zapraszamy na to Nabożeństwo i prosimy, aby wzdłuż tradycyjnej trasy procesyjnej na Krasne Biczyckie przystroić okna domów obrazami. O przygotowanie ołtarza przy kapliczce prosimy Rodzinę Szpilowskich. Figurę Matki Bożej Fatimskiej poniosą Ojcowie i Matki Dzieci Komunijnych.

4. W czasie „Białego Tygodnia” dzieci Pierwszokomunijne przychodzą na godz. 18.00. Jest to czas dziękczynienia za dar Eucharystii. W środę w ramach dziękczynienia za dar Eucharystii dzieci udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Wadowic. W piątek dzieci złożą przyrzeczenie abstynencji od papierosów i alkoholu.

5. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła na Uroczystość I Komunii św. oraz za dar ołtarza którym są ; Ornat oraz 3 stuły kapłańskie z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III będą przeżywać I rocznicę Komunii Św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci w strojach komunijnych zbierają się przed kościołem i w procesji o godz. 10.45 wprowadzimy je do kościoła.

7. Spowiedź dla dzieci z klasy III oraz ich rodziców i rodzeństwa codziennie przed Nabożeństwami.
8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy: we środę – Św. Macieja Apostoła ; w piątek – Św. Andrzeja Boboli. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia wśród nich Pasterzowi diecezji-Bpowi Andrzejowi oraz p. Organiście życzymy obfitych łask Bożych i zachęcamy do modlitwy w ich intencjach.

9. Spotkania: poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie z Radą parafialną.
– Ministranci i Lektorzy we środę po majówce
— Młodzież w piątek o 19.00
— Zespół Muzyczny w sobotę o 10.00
— Schola w sobotę o 11.00

10. Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciatka Jezus z Wielogłów za ofiary złożone w sobotę 3 maja na kontynuowanie budowy przedszkola oraz zapewniają o modlitewnej pamięci za wszystkich darczyńców. Szkaplerz przyjęło 480 parafian.
Bóg Zapłać za dzisiejszą ofiarę na utrzymanie WSD w Tarnowie. Składka z przyszłej niedzieli na cele parafialne.