+

30 Niedziela zwykła 24.10.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.  

2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie   o godz. 17.30   różaniec a potem Msza św.   Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

3. We środę zapraszamy na Różaniec w różnych językach z racji przeżywanego tygodnia misyjnego. Poprowadzi PDMD.

4. W piątek na rozpoczęcie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego przedstawią, krótką inscenizację misyjną.  

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego,  w   środę po nabożeństwie wieczornym. Spotkania  ; wtorek o 17.30 =  lektorzy ; w piątek o 19.00 – grupa młodzieżowa ; w sobota :  godz. 11.20  – aspiranci ;   

6. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych w naszej parafii    – codziennie a w sobotę od 8.30 do 11.00  przerwa od 10.00 d0 10.30.

7. W przyszły poniedziałek , Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych   do południa – jak w  niedziele ; po południu  o godzinie 14.00    Msza Święta w kaplicy na cmentarzu,   a następnie  procesja i   modlitwy za zmarłych. 

W tym dniu po Mszach Świętych zbierane będą do puszek ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś dziękujemy za okazaną pomoc naszemu Seminarium.

8. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

9. Wypominki listopadowe i roczne można składać  do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.

10. Dziękuję opiekunowi Cmentarzy Panu Zbigniewowi Olchawie za całoroczną troskę o  nasze cmentarze.

-„Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę   w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękuję również  rodzicom dzieci klasy III za uporządkowanie otoczenia wokół kościoła.   Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność .

11. W tym tygodniu czcimy: czwartek  świętych apostołów Szymona i Juda Tadeusza.  

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.