+

3 Niedziela Słowa Bożego.24.01.2021

Kategorie: Parafialne

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Księga Pisma świętego jest wciąż żywym Słowem Bożym; i dziś Pan Jezus wzywa nas do nawrócenia i przyjęcia Ewangelii jako Dobrej Nowiny.

 2. Dziś przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Módlmy się za osoby dotknięte trzęsieniem ziemi i okażmy też materialne wsparcie. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek po Mszy św.

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ; o 17.30 –  w środę    nowenna do MB Nieustającej Pomocy w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

4. W kontekście zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej, w trwającym roku św. Józefa – patrona umierających, wróćmy do zwyczaju palenia gromnic.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, prowadzi akcję przypominającą znaczenie świecy zwanej gromnicą. Moc w gromnicy uśpiona niech nas chroni, rozświetla nam drogę przez życie, będzie nadzieją i pomocą na rozdrożu w tych trudnych obecnie czasach. W przyszłą niedzielę będą do nabycia gromnice. Ofiara 15 i 20 zł. Nabywając gromnicę wspieramy diecezjalne radio RDN.

5. Spotkania : w środę – Aspiranci o godz. 17.00 ; Ministranci i Lektorów o 17.30  ; w sobotę o godz. 9.00 PDMD.

6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych.   

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %.   

Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się   bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do   wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.