+

29 Niedziela Zwykła 17.10.2021

Kategorie: Parafialne

1.Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarme m, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2.Nabożeństwo różańcowe  codziennie na o godz. 17.30. 

3.W tym tygodniu patronują nam: 

 poniedziałek   – św. Łukasz, ewangelista; Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami;

 środę – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;                               

piątek   – uroczystość św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym. Jest patronem województwa małopolskiego. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 prosimy do sprzątania: – placu wokół kościoła  tradycyjnie rodziców dzieci klasy III .

5. Spotkania  ; wtorek –  17.00    ministranci i lektorzy ; w piątek o 19.00 – grupa młodzieżowa ; w sobota :  godz. 9.00  – grupa muzyczna ;  10.00 – PDMD  ; 10.45 – kółko szachowe.

6. Wypominki listopadowe i roczne można składać od przyszłej niedzieli do puszek przy   ołtarzu Przemienienia Pańskiego, na którym znajdują się kartki na wypisanie imion i nazwisk zmarłych.