+

27 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

 1.  Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza .

Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek. 

3. Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową i Mszę św.   o godz. 17.30, a w niedziele o 15.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Święty Jan Paweł II napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .

4. W poniedziałek o godz. 17.30 poświęcenie i wręczenie różańców dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz złożenie deklaracji  przystąpienia   do grona kandydatów do bierzmowania.

5. W środę o godz. 17.30 zapraszam Rodziców i   dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św.  Poświęcenie   różańców dla dzieci kl. 3.

6. W przyszłą niedzielę po raz XX będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem   „TOTUS TUUS”. Z tej okazji dzieci naszej szkoły przedstawi montaż słowno-muzyczny o godz. 10.40. Serdecznie zapraszamy. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną   młodzież.

7. Dziś zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „ STOP LGBT” ,  mający zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce.  

8. W tym tygodniu wspominamy i czcimy : poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, dziew.,  środa –  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. Spotkania  ; wtorek –  godz. 17.30   ministranci i lektorzy – w czwartek o 17.00  – schola   = w sobotę –godz. 9.00. PDMD , o godz. 10.00 Kandydaci na ministrantów W piątek PDMD poprowadzi modlitwę różańcową.

10. Na ścianie kaplicy cmentarnej została wykonana płyta nagrobna dla śp. Ks. prałata  Mariana Stępnia. Składka      przeznaczona będzie na pokrycie jej  kosztów.