+

26 Niedziela Zwykła 27.09.2020

Kategorie: Parafialne

1. Niedziela Synodalna. Poczujmy się odpowiedzialni za wiarę i zbawienie parafian, których nie ma na niedzielnej Mszy św. Spróbujmy dotrzeć do nich, aby w spokojnej rozmowie poznać powody ich odejścia od Kościoła i od praktyk religijnych. 

Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom.    Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

2. Koronka na ulicach miast to coroczne wydarzenie, które skupia tysiące ludzi na całym świecie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą inicjatywę, która odbędzie się w tym roku jutro w dniu 28 września 2020 roku, o godz. 15.00. W naszej parafii spotkamy się przy drodze krajowej obok sklepu p. Zawiślanów , by modlić się o Boże Miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. 

 3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym   w dni powszednie o godz. 17.30   a potem Msza św. , a w niedzielę o godz. 15.30.    

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę  i  czwartek od godz. 16.30;  dla starszych w piątek od godz. 16.30.

5. W I czwartek   dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Modlitwę różańcową  poprowadzi Akcja Katolicka.  

W piątek od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Różaniec, Litania do NSPJ.       

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.  

W I piątek udamy się z posługą duszpasterską do chorych  od godz. 8.00.

6.  Spotkania  ; wtorek –  godz. 18.00   ministranci i lektorzy – w środę o 17.30  – schola

 = w sobotę –godz. 9.00. PDMD , o godz. 10.00 Kandydaci na ministrantów ;

7. W przyszłą niedzielę  zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i matek.

8. W przyszłą niedzielę prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „ STOP LGBT” , którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie , których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków  homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT, projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem.

9. W tym tygodniu wspominamy i czcimy : poniedziałek – św. Wacława: wtorek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała ; w środę– św. Hieronima ;w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus ;  piątek – świętych Aniołów Stróżów ; Wszystkim solenizantom ubiegłego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.