+

25 Niedziela Zwykła 18.09.2022

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

2. Dziś,   przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

3. W piątek  na godz. 18.00 zapraszam  młodzież kl. VIII wraz z rodzicami .  Podczas  Mszy św.  młodzież uroczyście złoży   deklarację  przystąpienia   do grona kandydatów do bierzmowania.

4. 24 września (sobota)2022 w Szkole Podstawowej w Trzetrzewinie , w celu popularyzacji królewskiej gry organizujemy II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Chełmiec i Proboszcza parafii Trzetrzewina.  W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni po wcześniejszym zgłoszeniu w serwisie  chessabiter  do 21 września 2022.

5. W przyszłą niedzielę  41 Diecezjalna pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości  do Szczepanowa pod hasłem „Trzeźwi, wolni, posłani” oraz przypada  w Kościele   108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

6. Spotkania  ; 

= czwartek –  godz. 18.00   ministranci   –

= piątek    –   godz.  20.00 – Grupa Apostolska  

= w sobotę – godz. 10.00  kółko muzyczne

                        – godz. 11.00 aspiranci

7. W tym tygodniu patronują nam:

wtorek  – Świeci Andrzej Kim Taegon  oraz Paweł Chong Hasang  męczennicy koreańscy z XIX wieku;

środa  – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista 

piątek  – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk.   

8. Do nabycia są „Kalendarze dla Rolników na rok 2023 „ w cenie 30 zł .

9. Składam „Bóg zapłać” za składane ofiary na cele inwestycyjne w parafii    oraz   do puszek na PAT w Krakowie i Tarnowie.

10. W dalszym ciągu trwają  prace przy renowacji ogrodzenia wokół kościoła ,również w tym tygodniu rozpoczęliśmy remont salek parafialnych dla młodzieży z funduszu z festynu parafialnego.