+

24 Niedziela Zwykła 12.09.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.  Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców i Matek. 

2. Dziś  po Mszach Świętych  składaną  ofiarą do puszek wspieramy działania Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

3. Jutro zapraszamy do udziału w nabożeństwie  fatimskim w  o godz.17.30 Msza św. z kazaniem i procesja różańcowa. Nabożeństwu przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi O. Dobrosław Mężyk OFM  z klasztoru w Górkach Wielkich. Dziękuję za przygotowanie figury róży matek Władysławy Pasiut.  O przygotowanie ołtarza prosimy rodzinę  Bożeny i Wiesława Kumor.

4. Również jutro pierwsze spotkanie młodzieży kl. VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Młodzież podczas procesji poniesie figurę Matki Bożej. 

5. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością?   Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

6. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

7. W tym tygodniu czcimy:  poniedziałek  –  św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kość. wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa (prosimy o przystrojenie krzyży przy drogach i przy domach),    środa  –  Wspomnienie NMP Bolesnej Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej ; czwartek – świętych męczenników Korneliusza, pap. i  Cypriana , bpa , sobota – św. Stanisława Kostki , zak., Patrona  Polski.

8.  Spotkania :

a)  zbiórka lektorów  we wtorek o godz. 18.00.

b)  Dekanalne spotkanie młodzieży w Niskowej w piątek o godz. 19.30.

c) PDMD – sobota  godz. 10.00.

d) Wszystkich którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy by zapisywać się do przyszłej niedzieli.

9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

10. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii oraz zbiórka do puszek na PAT w Krakowie i Tarnowie.