+

2 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

2. Dziś na sumie o godz. 11.00 ze śpiewem kolęd wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Niskowioki”.

3. W tygodniu Msze św. rano o godz. 6.30 ; w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

5. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

6. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

7. Spotkanie aspirantów w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00.

8.W przyszłą niedzielę 27 stycznia o godzinie 15 oraz na Mszy św. o godz. 16.00 będzie koncert kolęd dla Julii Kowalczyk zatytułowany „W ubogiej stajence” zapraszamy wszystkich którym nie jest obojętny los Julki i którzy chcą modlić się o jej uzdrowienie. Koncert wykona zespół „Confessio” z Limanowej.

9. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

10. W tym tygodniu patronują nam: poniedziałek – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica ; czwartek – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, patron dziennikarzy, ; piątek – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,; sobota – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.