+

2 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1.Przeżywamy 2 Niedzielę Zwykłą. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także  z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą .

2. Dzisiaj również obchodzimy również Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

3. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.

4. W tygodniu Msze św. rano o godz. 6.30 ; w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy  w piątek  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcimy: wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa ; czwartek – Św. Agnieszkę, dziew. i męcz.;. Solenizantom życzymy daru zdrowia i obfitości łask Bożych .

6. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich na godz. 15.00     na wspólne kolędowanie z  Julką  Kowalczyk , połączone z modlitwą do Nowonarodzonego Jezusa o jej uzdrowienie .  Kolędować będziemy z zespołem Confessio z Limanowej. 

7. „ Bóg zapłać „ za złożoną dziś ofiarę na cele parafialne.

8. Rozpoczęły się ferie zimowe życzymy młodzieży i dzieciom owocnego wypoczynku  niech ten czas będzie także przeżyty z Bogiem.

9. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny na kolędzie Waszych   domów.

–  Dziękujemy za życzliwe przyjęcie we wszystkich rodzinach, poczęstunek i     składane ofiary, za rozmowy i zainteresowanie sprawami parafii.

–  Za przywożenie, odwożenie i podprowadzanie do sąsiadów.

– Dziękujemy za modlitwę z ministrantami oraz za obecność .

Niech  Bóg  mieszka w Waszych domach, oddala wszelkie wrogie zasadzki, a Jego błogosławieństwo niech Wam zawsze towarzyszy.