+

2 Niedziela Wielkiego Postu

Kategorie: Parafialne

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu.   

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne.  

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek o godz.17.00 , dla młodzieży o 19,30 ;  dla dzieci w sobotę o godz.9.00.

5. We wtorek  rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Św. Józefa.

6.  W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

7. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas  będzie  rozprowadzał wielkanocne baranki   oraz paschaliki wśród parafian.  Umowna ofiara z okazji otrzymania małego baranka lub paschalika wynosi w całej diecezji 6 zł , średniego baranka 10 zł.

8. Spotkania : wtorek  po wieczornej Mszy św. : Asysta na Wielki Czwartek ;  – środa o 19.00 sala gimnastyczna lektorzy ; w sobotę po drodze krzyżowej – schola.  

9. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

      W przyszłą niedzielę składka  przeznaczona na cele rekolekcji.

10. W przyszłą niedzielę  rozpoczniemy Renowacje Misji Świętych, poprowadzi ojciec  redemptorysta  Antoni Paździorko CSsR. Prosimy o modlitwę o dobre owoce rekolekcji.