+

2 Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023 r

Kategorie: Parafialne

1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi.   Do puszek przed kościołem składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Po południu o godz. 14.30 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św

2. W tygodniu Msze św. rano  o godz. 6.30 ;   tylko:  w środę   i piątek o 17.30   

3.W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz. 17.30 w szczególny sposób polecimy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, które serdecznie zapraszam w tym dniu do naszego kościoła wraz z ich bliskimi.

4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej  w piątek : o godz.17.00  , dla młodzieży o 20.00 ;  w sobotę o godz.9.00 dla dzieci.

5. Spotkania : wtorek o 16.30 -aspiranci ; środa 17.30 – ministranci ; piątek  19.00 – Grupa Młodzieżowa i Kółko Muzyczne-; sobota o 8.00– Schola Dzieci  o 9.00 – ucz. Kl. III wraz z rodzicami.

6.W piątek o godz. 18.15 zapraszamy na projekcję jednego z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat „Bóg nie umarł” cz. 2 .

7. W dalszym ciągu trwają  prace renowacji ołtarzy oraz ich postaci rzeźbionych .     

8.  W przyszłą niedzielę składka  na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła .

W tym roku  o przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, prosimy parafian; z Trzetrzewiny Centrum. Odpowiedzialni; p. Adam Witowski, Joanna Mordarska, Iwona Jojczyk, Natalia Wiktor.  Spotkanie  z przedstawicielami w środę po Mszy wieczornej.