+

18 Niedziela Zwykła 01.08.2021

Kategorie: Parafialne

1.  Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się   w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 

2. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 16.00  .  

Po prymarii zmiana tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

3. Msze święte w tygodniu ;  6.30  ; tylko  w piątek o 18.00  .

4. Módlmy się za wszystkich , powstańców w 77. rocznicę ,którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i Ojczyzny. 

5. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy:- pobożnie nawiedzić kościół, -odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, -być w stanie łaski uświęcającej, -przyjąć Komunię Świętą, -pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, -wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

6.   W I czwartek   o godz. 6,30 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy św. modlitwa różańcowa którą poprowadzi Akcja Katolicka.  

7. W I piątek od godz. 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu  zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem do Najś. Serca Pana Jezusa  a następnie   Msza św. 

Wyjazd do chorych   z posługą duszpasterską od godz. 8.00.

8. W I sobotę miesiąca Msza Święta  o godz.  6.30   po Mszy św. Modlitwa Różańcowa – do prowadzenia zapraszamy Różę   Matek  Marii  Lorek z Nakla.

9. 1 sierpnia w Bazylice św. Małgorzaty rozpoczyna  się tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 8 sierpnia. Plan Odpustu wywieszony jest w gablocie.

10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.  

11. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominać będziemy:

Środę –  św. Jana Marii Vianneya, prezb. ;   piątek – Święto  Przemienienia Pańskiego ;

Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów