+

13 Niedziela Zwykła

Kategorie: Ogłoszenia,Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Trzetrzewina
13 Niedziela Zwykła – 29.06.2014r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. W Liturgii Kościoła przezywamy Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Msze św. w porządku niedzielnym. Dziś Odpust w parafii Marcinkowice.
2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wypoczywających na terenie naszej parafii i życzymy udanego odpoczynku oraz spędzenia miłych chwil. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni i umocnienia także sił duchowych.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła czcić będziemy: w środę – Święto NMP Tuchowskiej; w czwartek – Św. Tomasza Apostoła. Wszystkim solenizantom, a wśród nich ks. Prałatowi, składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych łask i ufności i nadziei w Panu na długie lata życia. Serdecznie zapraszamy jutro o godz. 6.30 na Mszę św. w intencji czcigodnego Solenizanta .

4. Informujemy ; że w okresie wakacyjnym (lipcu i sierpniu) w dni powszednie będzie odprawiana jedna Msza św. rano 6.30 lub wieczorem 19.00. W tym tygodniu Msze św. rano 6.30 ; w piątek 2 Msza św. o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca, podczas którego będziemy się modlić o powołania kapłańskie oraz do życia konsekrowanego

6. Z racji I piątku miesiąca Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą sprawowane o godz. 6.30 i 19.00. W piątek z posługą do chorych udamy się od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w Kancelarii parafialnej i zorganizowanie pojazdów.

7. W I sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie sprawowana o godz. 6.30 .

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych dla Ojców i Matek.

9. Dziękujemy za udział w procesjach w Oktawie Bożego Ciała; dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty, niosącym feretrony, obrazy, sztandary, baldachim.

10. W ubiegły piątek została przywieziona posadzka granitowa i od jutra rozpoczną się w kościele prace przy jej układaniu , dlatego;
a) od wtorku do Soboty Msze św. będą odprawiane w kaplicy cmentarnej.
b) w poniedziałek o godz. 9.00 proszę kilku mężczyzn z Trzetrzewiny domy koło Cmentarzy i z Krasnego Biczyckiego do pomocy przy wyniesieniu części ławek z kościoła .

11. W związku ze zbliżającymi się upalnymi dniami prosimy o zachowanie roztropności w doborze ubrań, w których będziemy przychodzić do kościoła.

Wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy, aby rozpoczynające się wakacje były udane, by każdy mógł wypocząć oraz nabrać nowych sił fizycznych i duchowych. Bożego błogosławieństwa życzymy również wszystkim rozpoczynającym w tych dniach letni urlop. Niech każdy z nas znajdzie czas na refleksję i pogłębienie przyjaźni z Panem Bogiem.