+

12 Niedziela Zwykła

Kategorie: Parafialne

1. Przeżywamy Niedzielę w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna po Sumie. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2.Dziś również w naszym dekanacie uroczystość odpustowa w parafiach ;  Brzeznej i Tęgoborzu.

3. Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji   po Mszach Świętych   śpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

4. Informujemy   że   w okresie wakacyjnym  w dni powszednie będzie odprawiana jedna Msza św. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie wieczorem o godz.18.00.

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z ziół o godz. 18.00. 

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.   Msza św.   z procesją  eucharystyczną o godz. 18.00.  Z racji uroczystości w piątek nie   obowiązuje  post od potraw mięsnych.

7. W sobotę  obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 7.00, 11.00 i 16.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.  

8. W Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy św. o godz. 18.00. Do noszenia feretronów i figur prosimy:

Obraz św. Stanisława Kostki  – PDMD i klasa IV i klasa V;

figura Dzieciątka Jezus – dziewczęta klas VI i klasy VII   Figura MB – dziewczęta z klas; VIII  i   III    Gimnazjum;

Figura MB z Dzieciątkiem i Obraz Serca Pana Jezusa, Figura Serca Pana Jezusa – Róże Matek ( poniedziałek – Stanisławy Geniec , Marii Kucia, Władysławy Pasiut;  wtorek – Marii Lorek z Nakla; Marzeny Góra, Anety Rams; 

środę; Marii Soska ; Stefani Zawiślan; Władysławy Dulak;  czwartek – Weroniki Lorek nad zakrętami ,Ireny Plata; Bernadety Pacholarz ; piątek  – Marii Wielgus, Marii Gródek , Panie z Caritas 

oraz Baldachim, Róże Ojców: –  poniedziałek – Edwarda Olesiaka;  wtorek  – Jana Lorka;  środę; Ignacego Lorka;  czwartek – Stanisława Gajdy;  piątek – Franciszka Lorka.

Do niesienia chorągwi: prosimy młodzieńców i mężczyzn.

9. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała;  oraz za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie   domów . 

10. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

11.Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi, składamy serdeczne życzenia  obfitych Bożych łask , ufności i nadziei w Panu na długie lata życia. Na uroczystą Mszę św. w intencji czcigodnego Ks. Prałata Mariana   z okazji   rocznicy  urodzin oraz zbliżających się  imienin zapraszam Was w niedzielę na godz. 11.00. 

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności  śp. ks. Ignacego Smaga SChr – wieloletniego duszpasterza Polaków w Australii i Nowej Zelandii – pochodzący z naszej parafii  . Pogrzeb odbędzie się w Australii (jutro) 24.06.2019.  Msza św. za śp. ks. Ignacego będzie celebrowana  u nas 29 czerwca (sobota) o godz. 11.00. o 10.30 modlitwa różańcowa.    Serdecznie zapraszamy.