+

12 Niedziela Zwykła 20.06.2021

Kategorie: Parafialne

1. Dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny  , modlimy się o świętość rodzin . Poświęcenie Figury św. Michała Archanioła .

2. W środę   Dzień Ojca  będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

3. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Spowiedź dla dzieci w środę od godz. 17.00.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6.  Informujemy   że od przyszłej niedzieli  w okresie wakacyjnym  w dni powszednie będzie odprawiana  jedna Msza św.

7. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

8. W przyszłą niedzielę 27.06.2021   „ PARTNERSTWO DLA ZIEMI SĄDECKIEJ”, zaprasza na Mszę Świętą oraz uroczysty apel poległych na Cmentarzu w lesie we wsi Trzetrzewina ma to być  hołd dla bohaterskich Polaków w miejscu egzekucji  93 osób 27 czerwca 1940 roku przez Niemców przywiezionych z więzienia w Nowym Sączu.  Egzekucja była wykonana w ramach ogólnopolskiej, akcji AB.   Szef Sądeckiego Gestapo Haman nazwał  egzekucje ,, Imieniny Sikorskiego”.

Program uroczystości   w  dniu 27 czerwca 2021

 Godz. 1300     Msza święta w Kościele Parafialnym w Trzetrzewinie w intencji rozstrzelanych w 1940 roku.

Godz. 1400    patriotyczna procesja uczestników w asyście banderii konnej (około 30 koni) z Kościoła na Cmentarz w lesie w Trzetrzewinie.

Godz. 1430       modlitwa w intencji rozstrzelanych oraz krótka wypowiedź Prezesa Stowarzyszenia związana z wydarzeniami oraz potrzebie kultywowania pamięci o tamtych wydarzeniach.

Godz. 1440    apel poległych odczytany przez Funkcjonariusza Straży Granicznej w Nowym Sączu w asyście werblisty.

Godz. 1510       Złożenie wiązanek pod tablicami pamięci i zakończenie uroczystości.