+

10 Niedziela Zwykła 09.06.2024

Kategorie: Parafialne

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy   bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca czerwca i nabożeństwo fatimskie .    Zgodnie z     tradycją  udamy się w pielgrzymce z figurą Matki Bożej Fatimskiej     do Kościoła w Niskowej.  W naszym kościele Msza św. o 17.00, kazanie wygłosi Ks. dziekan Krzysztof Prokop  a po jej zakończeniu wyruszymy    z pielgrzymką    drogą przez II Krasne Biczyckie . Około 18.25 spotkanie    na granicy parafii z pielgrzymami z Niskowej , o godz. 19.00 uroczysta Msza św. potem różaniec  i Apel Maryjny oraz  indywidualny powrót do domów.    O przystrojenie figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy Różę Matek Anety Rams.  

 3. Egzamin uczniów klasy VII przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w piątek o 16.00 w kościele. Zapraszamy także rodziców kandydatów.

4.W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Pawła Opioła pochodzącego ze Słopnic misjonarz ze Zgromadzenia Kombonianów  pracował 10 lat w Zambii,  dla misji -rozprowadza czasopisma misyjne, gadżety zrobione przez dzieci w Afryce.

5. Dziś odbywają  się   wybory do europarlamentu. Przypominamy , że od decyzji każdego  wyborcy zależy, jak będzie wyglądać Polska i Europa .    Udział w wyborach i świadomie oddany głos jest naszym obowiązkiem moralnym.

6.Zapraszamy do udziału w 2 Sądeckiej Pieszej Pielgrzymce do Tuchowa w intencji młodzieży oraz nowych powołań kapłańskich i zakonnych.   Pielgrzymowanie rozpocznie się 29 czerwca w kościele parafialnym w Piątkowej (k. Nowego Sącza) Mszą Świętą o godz. 7. 00. Nocleg w Ciężkowicach. Wejście Pielgrzymki do Sanktuarium w Tuchowie   30 czerwca a następnie Msza Święta o godz. 15.00, której przewodniczył będzie bp. Andrzej Jeż.    Zapisy: od 12 maja do 15 czerwca, Tel: 794 451 963 ks. Tadeusz Wojciechowski

7. Rozpoczęliśmy rok Jubileuszowy naszej parafii. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w organizację tej uroczystości : Komitetowi Jubileuszowemu – Grzegorzowi Jurkowskiemu, Joannie Mordarskiej , Monice Kołodziej, Marcie Olchawa, Marii Stefańskiej ,

Sołtysom Wiesławowi i Władysławowi   

a także tym którzy pomogli w pikniku rodzinnym i Festynie parafialnym : Akcji Katolickiej  szczególnie Annie Zaręba, Kinga Gadzina, Wioletta Lorek, Zuzanna Sojka,  za animacje i loterie,

Grupie Młodzieżowej Juwentus Dei, Caritas ,Alicji Lorek, Teresie i Marianowi Chochorowskim,

Kołu Gospodyń Wiejskich ,; Pizzerii Ero i Do Syta.

Oprawie liturgicznej ; ministrantom, lektorom, ceremoniarzom, Chórowi, organiście . Za dokumentowanie fotograficzne tej i innych uroczystości dziękujemy Alicji Jurkowskiej.